2123 DNI
2123 DNI

Готель "Дністер" є хорошим модерністським прикладом роботи місцевих архітекторів, які відстоювали якісно нові рішення в складних політичних та економічних реаліях свого часу. Будівля, за час свого існування, стала знаковою для міста, як в архітектурній, так і публічній площині.

За час життя готелю, на фасаді виникли помітні зміни, які становлять загрозу втрати першочергового образу споруди. Принцип реконструкції фасаду готелю грунтується першочергово на очищенні об'єму будівлі від нашарувань часу та, власне, випадкових змін.

2123 DNI
2123 DNI
2123 DNI
2123 DNI
2123 DNI

Для візуального оновлення вигляду фасаду та підкрелсення сформованої структури реконструкція передбачає заміну каркасу металоконструкції, інший тип конструктивних з'єднань, оновлення декоративних панелей та використання безшовного засклення для реалізації первинного задуму архіекторів.

2123 DNI
2123 DNI
2123 DNI
2123 DNI

При заміні панелей важливо витримати першочергову ідею та зберегти кольорову стилістику. Таким чином запропоноавано панелі теплого мідного відтінку з гладкою поверхнею та незначним блиском.

2123 DNI
2123 DNI

Особливістю проекту готелю "Дністер", як на перших ескізах, так і на момент завершення будівництва, є чистота форм та виражені горизонтальні елементи на нижніх рівнях будівлі. Підтримуючи задану геометрію елементів будівлі, вхід до підземного рівня сформовано круглим горизонтальним накриттям, з незначним зміщенням та зеленими насадженнями зверху.

2123 DNI
2123 DNI
2123 DNI

Готель "Дністер" є хорошим прикладом роботи місцевих архітекторів, які відстоювали якісно нові рішення в складних політичних та економічних реаліях свого часу. Унікальне місце розташування на горі, поруч з парком та собором св. Юра додає значимості цій будівлі. Враховуючи, що проектна група, яка працювала над будівлею, сформувала добре вписаний в середовище об'єм та непересічну графіку фасадів, реконструкція будівлі має бути надзвичайно делікатною та м'якою. Зі збереженням стилістики та ритму фасадів. 


Благоустрій та розпланування території зберігає хороший баланс пішохідного та автомобільного доступу. Хідник вздовж парку з'єднано широкою пішохідною смугою в рівні тротуару. Діагоналне мощення створює зручний пішохідний доступ до входу в готель та об'єднує алею з входом в парк. Вздовж готелю влаштовано транзитну смугу руху для швидкого вивантаження багажу та гостей. Поруч з нею - виділена смуга для таксі. Паркування організовано вздовж огорожі парку та центральним острівцем з озелененим покриттям. Принцип реконструкції фасаду готелю грунтується на очищенні об'єму будівлі від нашарувань часу та випадкових змін.  

Верхній рівень оглядової тераси замінено новим заскленням з відновленням галереї- балкону. Поручень замінено на скляний, а кріпленням для нього є вертикальні елементи  нового каркасу фасаду. Дашок над входом - горизонтальний зі сталевого каркасу на підвісах. Маркізи над другим поверхом - у вигляді рівниз стаціонаріних елементів, які не закритвають фасад готелю. Назву готелю влаштовано в автентичному місці з потенційним відновленням автентичного шрифту. Для візуального оновлення вигляду фасаду та підкрелсення сформованої структури реконструкція передбачає заміну каркасу металоконструкції, інший тип конструктивних з'єднань, оновлення декоративних панелей та використання безшовного засклення для реалізації первинного задуму архіекторів. 


Щоб відновити задуманий архітекторами ефект від фасаду будівлі, використано новий металевий каркас на заміну старому. Він повністю копіює ритм та пропорції існуючих елементів. Новий каркас більше виступає за площину існуючого фасаду вертикальними стійками. Віконні конструкції виконуються в рівні з глухими елементами простінків. Оновлена система фасаду дозолить якісно закріпити нофі фасадні панелі та скляні елементи віконних конструкцій і протсінків. Горизонтальні балки конструкції використовуються власне для опирання вікон та кріплення панелей. Ширший профіль фасадного каркасу забезпечує більшу товщину утерлювача між панелями та стіною будівлі. Як видно на схематичному розрізі фасаду, завдяки оновеному каркасу можна закріпити декоративні панелі без додаткових обрамлень та отримати чистіший вигляд фасаду. Товщина утеплювача збільшується вдвічі, а фасадні віконні системи додають енергоефективності. Ефект подвійного засклення дозволяє зберегти вже оновлені вікна в номерах та знизити тепловтрати При заміні панелей важливо витримати першочергову ідею та зберегти кольорову стилістику. 


Рухаючись вниз по вулиці, в сторону парку, ми сприймаємо композицію входу до підземного рівня - як елемент ландшафту. Озеленення на перекритті є символічним переходом між архітектурою та природою в парку Особливістю проекту готелю "Дністер", як на перших ескізах, так і на момент завершення будівництва, є чистота форм та виражені горизонтальні елементи на нижніх рівнях будівлі. Підтримуючи задану геометрію елементів будівлі, вхід до підземного рівня сформовано круглим горизонтальним накриттям, з незначним зміщенням та зеленими насадженнями зверху. Горизонтальна кругла площина повтроює геометрію пандусу. Висота накриття, на рівні очей споглядача, створює унікальний співмасштабний з людиною ефект. Зелені насадження на перекритті проглядаються на рівні трави, що підсилює ефект спуску під землю. Конструкція залишається не заскленою, щоб не зруйнувати стилістику фасаду готелю та не домінувати над ним.